Olimpiskās spēles bibliotēkā.

15. februārī  pirmsskolas grupa “Ežuki” devās uz Tilžas pagasta bibliotēku, lai piedalītos “Olimpiskajās spēlēs bibliotēkā”. Pēc ilgāka pārtraukuma bērniem bija iespēja tur pabūt klātienē visiem kopā. Bibliotekāre bija sagatavojusi interesantas aktivitātes – nest grāmatas uz rociņām, ar zodu, uz muguras, padot lapu draugam ar knaģīti, dejot kopīgu deju ar baloniem, minēt mīklas u.c. Pēc tam bērni labprāt spēlējās ar dažādiem konstruktoriem un galda spēlēm. Visi bija vienoti domās- gribas atnākt vēlreiz.

Ciemos nāk rūķi

Mūsos katrā dārgums mīt,

Jāmāk tikai saskatīt.

Priecīgs, draudzīgs, bezbailīgs-

Esmu dārgums brīnišķīgs. ( D. Geislere

Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir ļoti skaists, īpaši, ja notiek brīnumi! Rūķu laiks ir klāt! Arī šogad Tilžas pirmsskolas grupā jau ciemojās labsirdīgie un jautrie rūķi. Taču 17.decembra pievakarē rūķi bija izdomājuši pulcēties bērnudārza vārtu priekšā, lai dotos kopīgā rūķu gājienā uz ciema eglītes iedegšanu.  Sārtām rūķu micēm galvās, līksmai mūzikai skanot, un bezbēdīgi rūķojoties - sveicināja, dancoja, jautri ālējās un iepriecināja bērnus. Bērni no sirds tic rūķiem un klusi viņus gaida, arī šoreiz pārsteigums izdevās! Tik daudz prieka un pozitīvu emociju!
PALDIES visiem atsaucīgajiem vecākiem un darbiniekiem par aktīvu un radošu līdzdarbošanos un tik sirsnīgu un mīļu ciemošanos!

Zaķēnu darbiņi

„Zaķēnu” grupiņas bērni un skolotājas ar nepacietību gaida Ziemassvētkus. Lai izbaudītu šo gaidīšanas laiku bērni ar skolotāju palīdzību cep piparkūkas, veido logu dekorus par Ziemassvētku tēmu. Ar pirkstiņkrāsām izrotā cimda trafaretu. Visi šie jaukie darbiņi rosina interesi bērnos pētīt, izzināt. Attīsta viņos radošumu un iztēli.


Adventa laiks Tilžas pirmsskolas grupiņā.

Jau nemanot ir pienākusi trešā Adventa svētdiena. Kā katru gadu katoļu baznīcas priesteris pirmsskolas grupiņu aicina uz baznīcu  iedegt trešo Adventa svecīti. Ar lielu atbildību un prieku sakārtojam arī bērnu stūrīti baznīcā. Šogad to rotā pirmsskolas grupiņas bērnu darbiņi un zīmējumu izstāde “Ziema, ziema, ziemiņa”.

Un visiem gribam novēlēt mīlestību, iecietību, sirsnību.

Latvijas dzimšanas diena!

Gaidot Latvijas dzimšanas dienas svētkus „Ežuku” grupā notika aktīva darbošanās – tika gatavoti svētku rotājumi, zīmēti zīmējumi izstādei „Latvija- manas mājas”, dziedātas dziesmas, noskaidrots tas, ar ko mēs Latvijā varam lepoties un vēl daudz kas cits.

Svētku rītā katrs bērns pagatavoja savu Latvijas karodziņu un sarkanbaltsarkano auseklīti ar savu vārdiņu. Svētki iesākās ar kopīgi nodziedātu himnu, lepni turot rociņās savus karodziņus. Tad mīļi un sirsnīgi skanēja bērnu skaitītais D.Kažes dzejolis „Saulainais bērns” un dziedātās dziesmiņas par Latviju. Bērni izrotāja Latvijas kontūru ar dažādiem simboliem un kā piederību savai zemītei apliecināja uzlīmējot savu auseklīti.

Pēc svinīgā pasākuma bērnus sagaidīja pārsteigums- skaisti klāts svētku galds ar torti „Latvijai- 103’.

Svētku diena turpinājās un bērni devās Tilžas centrā uz bruģa zīmēt savas mājas un iededza arī svecītes par godu Latvijas dzimšanas dienai.

Mēs esam savas zemes mazie patrioti!

Lāčplēša diena!

Tilžas vidusskolas pirmsskolas izglītības grupas “Ežuki” audzēkņiem par ikgadējo tradīciju kļuvis- Lāčplēša dienas gājiens uz Latvijas brīvības cīņās kritušo karavīru atdusas vietu, Tilžas pagasta centrā, noliekot ziedus un svecītes!


Mārtiņdiena

Mārtiņi atver vaļā vārtiņus ziemai. Visi darbi apdarīti, sākas ķekatās iešanas laiks. Arī “ Ežuki”, tērpušies maskās , devās ķekatās un ar staltiem kumeliņiem ieradās saimnieces sētā. Sētā iebrauca trīs stalti kumeliņi, Mārtiņgailītis, bitīte, kaķīši, zaķītis, lācītis, lapsiņas, vilks un citi ķekatnieki. Sākās svētku svinēšana. Katrs ķekatnieks prata noskaitīt tautasdziesmu par Mārtiņdienu. Prieks un līksmība  valdīja dziedot  dziesmas un  ejot jautrās rotaļās. Lielu jautrību izraisīja “ Gaiļu cīņas”  , kurās atklājās izveicīgākie  “ gailīši”. Neizpalika arī mīklu minēšana un Mārtiņdienas ticējumi, kas pareģo kādu ziemu sagaidīsim. Tā kā naktī bija uzsnidzis sniedziņš, tas pareģo, ka būs gara ziema. Pēc lustēšanās saiminiece cienāja budēlīšus ar zirņiem un citiem gardumiem.

Svinot senos latviešu svētkus, bērni izzina latviešu tautas folkloru un apgūst latviešu tautas tradīcijas.


Mazo „Zaķēnu” lielie rudens darbi.

Lai arī ir atnācis drēgnais rudens „Zaķēnu” grupiņas bērni ir čakli un rosīgi.  Piedalāmies Balvu Bērnu un jauniešu centra rīkotajā vizuāli un vizuāli plastiskās mākslas darbu konkursā „Mana Latvija, dadzītis mazs. Ieķēries pasaules svārkos.” Gatavojam kopīgu grupas darbu.

Jauku pārsteigumu mums sagādāja ugunsdzēsēji, uzdāvinot krāsojamās grāmatiņas “Ugunsdzēsējs glābējs Guntiņš uz ceļa”, krāsojamās darba lapas par ugunsdrošības tēmu, lineālus, īpašas krāsu zīmuļu kastītes. Liels paldies!

Spēlējām arī teātri, attēlojot pasaku „Rācenis,” mēģinām iejusties dažādos tēlos.

Veicām eksperimentu ar kreppapīru, iegūstot dažādu krāsu šķidrumus. Tas bija tik aizraujoši un interesanti.

Katru dienu svarīga nodarbe mums ir sportošana, pastaigas svaigā gaisā, dažādi vingrojumi, jo gribam augt stipri  un veseli.