Pēdējā skolas diena


Sadraudzība

Šodien mēs organizējām sadraudzību ar Tilžas pamatskolu. Bērni kopīgi piedalijās stafetēs, minēja mīklas. 

Zīmēšanas konkurss

Klasītē tika organizēts zīmēšanas konkurss. Katra bērna zīmējums tika novērtēts pēc kritērijiem. Bērniem bija jāzīmē vāze ar puķēm un jāievēro visas krāsas.

Āra nodarbība 

Āra nodarbībā ar radošumu bērni veidoja puķu vāzes.

Pastaiga

Ārā jau pavasaris un paliek siltāk, tad rodas interesantas idejas pastaigas laikā. 

Roku rokā

Bērni piedalījās kopā ar pedagogiem un pedagogu palīgiem rīkotajā pasākumā “Roku rokā”, kas notiek katru gadu.

Zaļā ceturtdiena

Pirms Lieldienām visi kopā ar bērniem nokrāsojām olas

Stādam

Kā jau katru gadu, tuvojoties pavasarim, mēs sākam stādīšanu, lai pavasarī varam nogaršot, kas mums ir izaudzis.

Sveču diena

Sveču dienas pasākumā bērni iepazinās, kas ir sveču diena, laika prognozēs, tāpat arī bija dažādas aktivitātes, kur bērni ar prieku un azartu piedalījas.

Ziemassvētku pasākums 


Piparkūku cepšana

Pirmssvētku smarža “ Piparkūkas”. Nakot tuvāk Ziemassvētkiem, bērni čakli taisīja piparkūkas.

Lūgšanu brokastis 

Skolas direktore kopā ar mūsu klases pedagoga palīgu piedalījās pasākumā.

Radošā darbnīca

Tākā nāk Adventes laiks, bērni radoši veidoja savus vainagus. Maziem soļiem arī tuvojas Ziemassvētku laiks, bērni sāk veidot dekorācijas. Katrs izpaužas pēc saviem ieskatiem.

Mārtiņdiena

10.novembris ir Mārtiņdiena. Bērni iepazinās ar Mārtiņdienas tradīcijām un paražām, kopīgi veidoja maskas un spēlēja rotaļas. Pēc rotaļām paši izkrāsoja Mārtiņdienas simbolu gaili.

Helovīni

Tāka 31.oktobris ir Helovīni, bērni izdekorēja ķibjus, pēc savām velmēm un iztēles kopīgi greba un apgleznoja ķirbjus. 

Profesiju diena

Kopā ar bērniem iepazinām profesijas, noskaidrojām kādas ir profesijas un izvēlējāmies savas nākotnes profesijas un izkrāsojām.


Mūsu ciemiņi


Zinību diena

Skolas gaitas uzsākot.


Labdien vasara 

Tilžas pamatskolas lapenē notika dārza svētki uz kuriem bijām ielūgti arī mēs. 

Māmiņdiena

Bērni paši veidoja savām māmiņām puķes izmantojot dažādus materiālus.

Barboleta attīstošā metode mūsu klasītē!

Šī gada martā klases skolotāja Sigita Loča izgāja Barboleta attīstošās metodes apmācību un ieguva licenci strādāt ar bērniem, izmantojot līdzsvara platformu. Apmācību laikā tika apgūtas tādas tēmas kā kustības, līdzsvara un ķermeņa koordinācijas nozīme bērnu apmācībā un attīstībā, valodas attīstības saikne ar ķermena koordināciju un kustībām, līdzsvara platformas izmantošanas pamatprincipi un drošība. Ar šīs metodes palīdzību var apgūt valdodas tehnikas un matemātikas pamatprasmes, kā arī daudz ko citu caur līdzsvara kustībām un koordināciju, kas nodrošina informācijas nostiprināšanos atmiņā, palīdz koncentrēt uzmanību un veicina pašregulācijas spējas. 


Pasākums “ Roku rokā”

Bērni piedalījās pasākuma “Roku rokā” 10 gadu jubilejā, kuru organizēja Eglaines pamatskola. Bērni veidoja savu dzīvnieku fermu izstādei, kura bija apskatāma pasākuma laikā. Klase uzstājās ar savu muzikālo priekšnesumu “Zeltainais kamoliņš” Ričijs Rū. Pēc priekšnesumiem bērniem sekoja ballīte lauku sētā ar radošajām darbnīcām, bet skolotāji devās uz izglītojošo seminaru par iekļaujošo izglītību. Kopīgi pavadītais laiks vieno un priecē! Uz tikšanos nākošajā gadā!

Lieldienas

Tuvojoties Lieldienām kopā pārrunājam Lieldienu tradīcijas un dziedājām dziesams, krāsojām olas.

Ziemas atvadas

Tākā ziema ir aizgājusi un nāk pavasaris, bērni atvadījās no ziemas. Braucām no kalna ar ragavām, taisījām sniega enģeļus un izbaudījām ziemas priekus.

Valentīndiena 

14.februāris ir Vakentīndiena. Šajā dienā   bērniem bija iespēja nobildēties pie Valentīndienas foto sienas.

Skolas piens

Bērni 9.februārī izzināja piena ceļu no gotiņas līdz veikala plauktiem un skolu. Sākumā vēroja multfilmu bērniem “ Kā ražo pienu”, kurā parādīti piena aparāti, piena mašīnas, piena fabrikas un piena iepakojumi. Tika pētīts skolas piena iepakojums un apgūtas prasmes noteikt piena derīguma termiņu. Radošajā daļā bērni apguva veidu, kā secīgi, sekojot soļiem, var izzīmēt gotiņu - dzīvnieku, kas apgādā cilvēkus ar pienu. Paldies skolas pienam par veselīgo gardumu. 

Sveču diena

2.februāris ir sveču diena. 

Svecītei ir sava liesmiņa, tā ir svecītes sirsniņa!

 Mēs skatījāmies video par Sveču dienas tradīcijām. Pārrunājām drošības noteikumus par uguns drošību. Bērni apskatījās kādas ir svecītes, kādāds formās viņas mēdz būt. Bērni paši zīmēja savas tradiocionā

Salātu sēšana 

Šodien mēs sējām dažādu veidu salātus. Appētījām kādas ir sēklas, kāda lieluma, formas un krāsas. Pārrunājām kā pareizi sējam, ko daram.

Higiēna

Ļoti svarīga ir roku tīrība, jāievēro visi higiēnas paradumi, lai mums būtu tīras rociņas. Mums bija ļoti interesanta stunda par roku higiēnu, arī interesanti un dažādi uzskates materiāli par nagiem, kā meitenes var sakopt nadziņus.

Ziemassvētki ir dāvināšanas laiks 

21.decembrī Balvu novada sociālā pārvalde Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs klienti bija sarūpējuši pašu veidotus spēļu komplektus, kurus pasniedza Tilžas pamatskolas divām speciālajām klasītēm.

Dacembris - Ziemassvētki


Pasākums “Skolas soma”

Tilžas pamatskolā norisinājās pasākums “ Skolas soma”, pirms pasākuma bērniem bija iespēja sevi pierādīt dažādās soprta aktivitātēs.

Novembris - patriotu mēnesis

Tuvojoties Latvijas dzimšanas dienai iepazinām Latvijas simbolus, apskatījām tautu tērpu un spēlējām spēli.

Mārtiņdiena

Mārtiņdirnas simbols Gailis.

Skolēni iepazina Mārtiņdienas tradīcijas un ticējumus, vēroja video materiālu par šīs dienas svinēšanu. Katrs izvēlējās masku, kādu veidoja no papīra un savas ieceres realizēja.

Septembra un Oktobra aktivitātes


Janvāris un Februāris

Jaunais mācību semestris ir nācis kopā ar jauniem izaicinājumiem. Ir bērni, kuri šajā laikā ir izvēlējušies mācības apgūt dzīves vietā, ar skolotājiem strādājot attālināti, bet mācības noris arī klātienē. Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar vecākiem un mūsdienu tehnoloģijām, mācību process rit uz priekšu.

Decembris

Šajā mēnesī klasi apciemoja rūķis, kurš palīdzēja skolēniem gatavoties Ziemassvētkiem! Tika veidoti rotājumi klases eglītei, apgūtas prasmes piparkūku cepšanā, lai kopā ar klasi veiksmīgi aizvadītu mācību gada pirmo semestri!

Novembra aktivitātes

Oktobra aktivitātes

Oktobrī klasi apciemoja mācītājs Mārtiņš Vaickovskis un invalīdu biedrības vadītāja Marija Duļbinska. 

Skolēni apgūst darbu pie skārienjūtīgā ekrāna.

Tika aizvadīta Skolotāju diena.

Septembra aktivitātes

Septembra laikā skolēni iepazina klases telpas, Izbaudīja āra nodarbības ar pārnēsājamajām individuālajām tāfelītēm, Apguva mācību vielu, izmatojot dažādas metodes, spēles un rotaļas. 

2020.gada septembrī darbu uzsāk speciālā klase bērniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem.

 Klase savu darbību veic Balvos, Vidzemes ielā 2B. Klases telpas ir plašas un aprīkotas atbilstoši bērniem ar speciālām vajadzībām. Ir plaša un mājīga mācību telpa ar mācību zonām un dažādiem aktivitāšu stūrīšiem, iekārtots atpūtas stūris, sporta telpa, ēdamtelpa. Klase ir aprīkota ar skārienjūtīgo ekrānu un planšetdatoriem.